Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny ,,Papież Słowianin''

Uczniowie Gimnazjum im.Jana Pawła II uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym pod hasłem ,,Papież Słowianin'', który miał swój początek od eliminacji wewnątrzszkolnych i rejonowych , podczas których wyłonieni zostali trzej kandydaci: Karolina Szmyt i Eliza Korczak z klasy III oraz Bartłomiej Krawczyński z klasy I. Na tym etapie uczestnicy konkursu zobowiązani byli do napisania prac literackich o życiu i działalności Jana Pawła II , by móc zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego .Cała trójka uczniów sprostała tym wymaganiom i przeszła do następnego etapu .

Etap wojewódzki, odbył się 2 marca 2010 roku w poznańskim Gimnazjum Ojców Pijarów. Gimnazjaliści rozwiązywali test w składający się łącznie z 50 pytań zamkniętych i otwartych w ciągu 100 minut.

Ostatecznie do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 5 uczestników. Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Szmyt. Bartłomiej Krawczyński został laureatem plasującym się na czwartym miejscu.

Jesteśmy dumni i cieszymy się z sukcesów naszych uczniów oraz czekamy na dalsze osiągnięcia na ogólnopolskim etapie konkursu, który odbędzie się w Łodzi 18 maja 2010.

Galeria Zdjęć