Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wizyta w domu pomocy społecznej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wizyta w domu pomocy społecznej

21 grudnia 2011r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Sabiny Stasiak i pani Jolanty Poprawskiej odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Ośrodek ten mieści się w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Partyzanckiej.

Na spotkaniu, dzieci z klas IV – VI zaprezentowały jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne, wręczyli drobne upominki, śpiewniki z kolędami oraz własnoręcznie wykonane kartki.

Na koniec wszyscy przy akompaniamencie Macieja z klasy Ia odśpiewali teksty najpiękniejszych pastorałek. Śpiew było długo słychać w całym ośrodku.

Każdy z uczniów otrzymał w prezencie wykonane przez mieszkańców ozdobne spinacze. Dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki.

Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Mali wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

Jolanta Poprawska

Galeria Zdjęć