Środa, 17.8.2022
Name days: Anita / Eliza / Jacek
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Sprawozdanie z działalności szkolnego koła PCK

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już kolejny raz zdobyliśmy I miejsce w akcji GORĄCZKA ZŁOTA w kategorii zespołów szkół organizowanej corocznie przez PCK otrzymując tytuł Największego Zbieracza Złota.

Na spotkaniu sprawozdawczym Szkolnych Kół PCK, które odbyło się w Ostrowskim Domu Rzemiosła zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe statuetki dla laureatów konkursu.

Szkolne koło PCK liczy obecnie 54 osoby.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Małgorzata Kempa

Przewodniczący: Kinga Łuczek

Zastępca przewodniczącego: Patrycja Banasiak

Skarbnik: Marcelina Sobczak


Sprawozdanie z działalności szkolnego koła PCK w Zespole Szkół w Ociążu w roku szkolnym 2008/2009

MAJ 2009 r.

1. Udział w konkursie ratownictwa medycznego PCK w ramach Gminnych Mistrzostw Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Skalmierzyce.

KWIECIEŃ 2009 r.

Udział delegacji szkolnej wraz z opiekunem SK PCK w obchodach uroczystości związanych z 90 rocznicą utworzenia Polskiego Czerwonego Krzyża odbywających się dnia 26.04.2009 r. w Ostrowie Wielkopolskim.
Zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin (pod patronatem PCK). Sprzedanych zostało 20 cegiełek po 2 złote każda cegiełka – razem uzbierano kwotę 40 złotych.

MARZEC 2009 r.

Przystąpienie Zespołu Szkół w Ociążu do ogólnopolskiej akcji organizowanej pod patronatem PCK: „Gorączka złota".

LISTOPAD 2008 r.

Udział szkoły w IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia zorganizowana pod patronatem PCK.
Konkurs na szczeblu powiatowym rozgrywany w Ostrowie Wlkp., w którym Zespół Szkół w Ociążu reprezentował zdobywca pierwszego miejsca na etapie szkolnym: Mateusz Kozanecki, zajmując VI miejsce.

PAŹDZIERNIK 2008 r.

Zebranie organizacyjne kółka PCK.
Omówienie programu działań. Wyznaczenie terminów spotkań.
Zorganizowanie szkolnego konkursu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia pod patronatem PCK. Konkurs na etapie szkolnym wygrał Mateusz Kozanecki z kl. III a

MAJ 2008 r.

Udział w konkursie ratownictwa medycznego PCK w ramach Gminnych Mistrzostw Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża szkół podstawowych i gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Skalmierzyce. Drużyna Gimnazjum w Ociążu w składzie: Grzegorz Wawrzyniak, Tomasz Sroka, Dawid Gretka, Daniel Stasiak oraz Marcin Spaleniak zajęła I miejsce zdobywając Puchar Burmistrza Gminy.

MARZEC 2008 r.

Przystąpienie Zespołu Szkół w Ociążu do ogólnopolskiej akcji organizowanej pod patronatem PCK: „Gorączka Złota".
Akcja zbiórki drobnych monet na rzecz ubogich rodzin powiatu ostrowskiego została zakończona 30 maja. Zgromadzoną kwotę 74 złotych i 36 groszy przekazano do centrali PCK w Ostrowie Wielkopolskim.

Galeria Zdjęć