Czwartek, 22.2.2024
Name days: Małgorzata / Marta / Wiktor

Rajd na Zawodzie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

RAJD PIESZY – „BURSZTYNOWYM SZLAKIEM”

24 września 2011 r. wzięliśmy udział w rajdzie pieszym na Zawodzie, którego celem była popularyzacja wiedzy o bursztynie, Szlaku Bursztynowym i miastach na nim le

O godzinie 9.00 spotkaliśmy się w Kaliszu przed Basztą „DOROTKA”, gdzie otrzymaliśmy wskazówki dotyczące przebiegu trasy oraz karty pracy. Następnie udaliśmy się do parku, w którym poszukiwaliśmy skarbu przy pomocy mapy i kompasu. Później – z miarą w rękach – rozwiązywaliśmy zadania matematyczne. Po wykonaniu wszystkich poleceń udaliśmy się w stronę teatru, dalej – przez cmentarz – mauzoleum, Wał Piastowski aż na Zawodzie zwane „Kaliskim grodem Piastów”.żących, ponadto poznanie walorów kaliskiego Parku Miejskiego oraz Rezerwatu Archeologicznego na Zawodziu.

Rezerwat Archeologiczny to najstarsza część Kalisza. Pierwszy gród wybudowano w tym miejscu w IX wieku w ramionach rzeki Prosny, wykorzystując jej walory obronne.

Na kilka godzin przenieśliśmy się w inny świat, świat drewnianych chat otoczonych wałem obronnym, z bramą wjazdową i wieżą strażniczą. Pobyt w skansenie to doskonała lekcja historii.

Galeria Zdjęć