Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Promocja Zdrowia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w bieżącym roku szkolnym 2011/2012, także podejmują działania służące promocji zdrowia. Realizują to poprzez uczestniczenie w zajęciach obejmujących następującą tematykę:

  • Bezpieczna droga do szkoły – spacery drogą, przestrzeganie zasad przechodzenia przez ulicę, znajomość znaków drogowych itp.

  • Zbiory naszych pól i ogrodów – robienie sałatek warzywnych i owocowych, przygotowywanie surówek, kefirów owocowych, kanapek z warzywami itp.

  • W krainie prądu elektrycznego – bezpieczne posługiwanie się urządzeniami elektrycznymi.

  • Ratujemy i uczymy ratować – pierwsza pomoc.

  • Nasz stosunek do osób niepełnosprawnych – czytanki, opowiadania.

W tym roku szkolnym prowadzone są również zajęcia z edukacji zdrowotnej. Organizujemy także spotkania z policjantem i strażakami.

Uczniowie uczestniczą w programie europejskim „OWOCE W SZKOLE” – otrzymują na drugie śniadanie świeże owoce i warzywa oraz w programie „DOSKONAŁE MLEKO DLA SZKÓŁ” – piją mleko białe lub czekoladowe albo jogurt owocowy.

Dbając o czynne spędzanie czasu wolnego nauczyciele organizują dla nich dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe, są to głównie gry i zabawy ruchowe. Niektórzy uczniowie wymagający korekty ciała uczestniczą w zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Przeprowadzane są także próbne alarmy w razie zagrożenia. Jak widać jesteśmy szkołą, która dba o rozwój fizyczny i bezpieczeństwo swoich 

Galeria Zdjęć