Środa, 8.2.2023
Name days: Paweł / Piotr / Sylwia
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

O nas

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Ociąż leży w Wielkopolsce na trasie pomiędzy Kaliszem a  Ostrowem Wlkp. Gimnazjum wspólnie ze Szkołą Podstawową tworzą Zespół Szkół, do którego uczęszcza 227 uczniów. Uczniowie gimnazjum są absolwentami szkół podstawowych  z następujących miejscowości: Biskupice, Droszew, Kotowiecko i Ociąż. Uczęszczają do 6  oddziałów liczących 122 uczniów.

W placówce uczy kadra wysoko wykwalifikowanych nauczycieli (studia magisterskie) z ukończonymi w wielu przypadkach studiami podyplomowymi. W skład Rady  Pedagogicznej Zespołu Szkół wchodzi 32 nauczycieli z tego: dyplomowanych – 20, mianowanych – 5, kontraktowych – 7 .  Uczniowie mają do dyspozycji oprócz  nauczycieli przedmiotów również pedagoga szkolnego, wychowawcę świetlicy i pielęgniarkę  szkolną oraz 6 osób administracji i obsługi. Korzystają z dużej, pięknej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym, 8 pracowni, 6 izb lekcyjnych, dobrze wyposażonej biblioteki z czytelnią i pracownią multimedialną. W szkole naucza się dwóch języków obcych: j. niemieckiego i angielskiego. Nauczyciele mają do dyspozycji 2 pokoje nauczycielskie (dla szkoły podstawowej i gimnazjum).

W szkole działają organizacje (Samorząd Uczniowski, PCK,  Uczniowski Klub Sportowy „Zryw”, Klub Europejczyka „Aderimus”, Szkolne Koło Turystyczne „Włóczykij” oraz wiele kółek zainteresowań). Gimnazjum współpracuje (od 2000r.) z Gimnazjum im. Erwina Sttrittmatera w Sprembergu w Niemczech. Od października 2003 roku placówka rozpoczęła współpracę ze Szkołą Społeczną im. Ludwika Narbutta w Lidzie na Białorusi działającą przy Domu Polskim. Od 2007 roku Szkoła Podstawowa współpracuje z katolicką Szkołą im. św. Alfonsa w Berlinie.

Od października 2010 do czerwca 2012 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu realizowany był we współpracy z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach projekt edukacyjny "Liczby rządzą światem". Zapewniał on wsparcie dla 434 uczniów gimnazjów w ramach zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych wyrównujących braki i zaniedbania w umiejętnościach matematyczno - informatycznych oraz rozwijających uzdolnienia matematyczne. 

W roku szkolnym 2011/2012 realzowana była I edycja projektu "Szkoła dla każdego". W roku szkolnym 2012/13 realizowana była druga edycja ww. projektu z nową poszerzoną ofertą zajęć edukacyjnych. Głównym celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizacje procesu krztałcenia dzieci z kl. I-III. Projektem zostało objętych 53 uczniów kl. I-III.

Obwód Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II obejmuje następujące miejscowości: Ociąż, Fabianów, Kościuszków, Czachóry i część miejscowości Kwiatków.

Szkoła Podstawowa 

Klasa

Ilość  uczniów

Wychowawca

I

9

Ewa Bolach

II

18

Dorota Nowaczyk

III

23

Jolanta Długiewicz

IV

13

Agnieszka Sokołowska

V

25

Beata Hadryan-Grzywna

VI

17

Kinga Jasińska

Razem

105

 

Obwód szkolny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu obejmuje swoim zasięgiem  63,7 km kw. i 15 miejscowości wchodzących w skład gminy Nowe Skalmierzyce oraz część miejscowości Kwiatków, która należy do gminy Ostrów Wlkp.

Gimnazjum

Klasa

Ilość uczniów

Wychowawca

I a

20

Stanisława Wawrzyniak

I b

19

Sylwia Naskręcka

II a

19

Donata Walczak-Stawik

II b

24

Danuta Orłowska

III a

21

Elżbieta Nowak

III b

19

Robert Kiełbik

Razem

122

 

Tekst opracowała Pani wicedyrektor mgr Grażyna Kucharska.

Galeria Zdjęć