Sunday, 2.10.2022
Name days: Aleksander / Sława / Teofil
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Kuratoryjny konkurs

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz drugi uczniowie Gimnazjum im.Jana Pawła II w Ociążu uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Kuratoryjnym pod hasłem ,,Papież Słowianin'', który miał swój początek w eliminacjach wewnątrzszkolnych , podczas których wyłonieni zostali kandydaci: Małgorzata Nowak z klasy IIIb, Bartłomiej Krawczński z klasy IIa , Julia Gmerek z klasy Ib. Na tym etapie uczestnicy konkursu zobowiązani byli do napisania prac literackich o życiu i działalności Jana Pawła II , by móc zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Cała trójka uczniów sprostała tym wymaganiom i przeszła do następnego etapu .

Etap wojewódzki, odbył się 3 marca 2011 roku w poznańskim Gimnazjum im. Jana Pawła II prowadzonym przez siostry Nazaretanki. Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się łącznie z 50 pytań zamkniętych i otwartych w ciągu 100 minut. Ostatecznie do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 5 uczestników.Uczeń naszej szkoły- Bartłomiej Krawczyński zajął II i został laureatem konkursu, natomiast Małgorzata Nowak zajęła piate miejsce.
Jesteśmy dumni i cieszymy się z sukcesów naszych uczniów oraz czekamy na dalsze osiągnięcia na ogólnopolskim etapie konkursu, który odbędzie się w Łodzi . Gratulujemy!

katechetka S.Stasiak

Galeria Zdjęć