Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Ślubowanie pierwszoklasistów SP

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Ślubowanie pierwszoklasistów SP

Dnia 11 października 2011 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste slubowanie uczniów klasy I. Pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II dokonała p. Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak. W tym spotkaniu brała udział również p. Wicedyrektor G. Kucharska, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, ks.Rafał Sobieraj, Kierownik Referatu Oświaty p. D.Mituła oraz rodzice pierwszoklasistów. Widzami byli również starsi koledzy Szkoły Podstawowej – uczniowie klas IV-VI, wraz ze swymi opiekunami.

Pierwszacy z uczniami klas II-III zaprezentowali wspaniały program artystyczny w jesiennej scenerii: kolorowych drzew, darów parków i ogrodów. Podczas swoich występów najmłodsi musieli pokazać swoje umiejętności i wykazać się zdobytą wiedzą. Ponadto uczniowie klasy II-III pokazali taniec narodowy „Polonez”, a pierwszacy „Klaskany”.

Z okazji tego święta uczniowie klasy I otrzymali dyplomy i rogi obfitości ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców oraz zostali obdarowani przez swoich kolegów z klasy II i III drobnymi upominkami (wesołe ołówki i balony). Niespodzianką były prezenty od p. D.Mituły – szczególnego gościa, który po raz pierwszy był w progach naszej szkoły. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klasy I, wraz ze swoimi rodzicami, po zakończeniu uroczystości, w ogrodzie szkolnym wsadzili zakupione drzewko, aby rosło wraz z ich pociechami.

Nad całością programu czuwali wychowawcy klas I-III.

Po zakończeniu uroczystości główni bohaterowie i ich rodzice wraz z wychowawczynią p. J.Długiewicz, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi, spotkali się przy kawie i pysznym cieście, aby się lepiej poznać i porozmawiać o działaniach szkoły.

Zarówno uczniowie, rodzice, jak i zaproszeni goście pełni wrażeń i dobrego humoru rozeszli się do domów.

Galeria Zdjęć