Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zielona Szkoła nad morzem Bałtyckim w Rewalu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  Uczestnicy „zielonej szkoły” w Rewalu, uczniowie szkoły podstawowej klas II – VI, nie zapomną przeżyć związanych z pobytem, od 5 do 10 czerwca 2016 roku, w nadmorskim kurorcie. Pobyt w ośrodku „Plaża” wypełniony był wieloma atrakcjami. Zwiedziliśmy Trzęsacz, aby przeżyć prawdziwą podróż w czasie i poznać historię kościoła na klifie w Multimedialnym Muzeum, oraz poznać ciekawą legendę o tym miejscu. W stadninie koni zorganizowany był przejazd bryczkami  do Pustkowa pod Bałtycki Krzyż Nadziei (replika krzyża z Giewontu). Odwiedziliśmy Kołobrzeg, gdzie odbyliśmy rejs statkiem „Pirat” i  podziwialiśmy morskie fale. Następnie udaliśmy się pod latarnię morską i na molo, gdzie zjedliśmy pyszne lody, tuż nad morzem. W Niechorzu podziwialiśmy panoramę z tarasu widokowego latarni morskiej. Odwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa, wystawę klocków lego, figur woskowych i Motylarnię. W naszej docelowej miejscowości gościliśmy w Parku  Wieloryba, uczestnicząc w ciekawej lekcji na temat fauny zamieszkującej Morze Bałtyckie. Dużą atrakcją był tam także plac zabaw z papugami, dmuchaną poduszką, zamkiem i statkiem pirackim, na którym spotkaliśmy pirata.

  Każdego dnia odbywały się również zabawy na plaży, gdyż pogoda była wyśmienita: budowanie zamków z piasku, gra w piłkę, zbieranie muszelek, kąpiele słoneczne i morskie (tylko do kolan), którym towarzyszył śpiew mew i szum morza. Ślady naszych stóp odcisnęły się również  na boisku wielofunkcyjnym i placu zabaw w Trzęsaczu, dokąd spacerowaliśmy plażą. Podczas pobytu na „zielonej szkole” tworzyliśmy piękne prace plastyczne, rozwiązywaliśmy krzyżówki i braliśmy udział w konkursach i zabawach integracyjnych.

  Czas spędzony nad morzem upłynął bardzo szybko i pozostawił w pamięci uczniów wiele wspaniałych wspomnień oraz wiedzę na temat Pomorza Zachodniego. 

Ewa Bolach


Galeria Zdjęć