Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zdrowe odżywianie w klasach I-III

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  Edukacja zdrowotna jest w naszej szkole nieodłącznym elementem szkolnego programu edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczego i profilaktyki, a upowszechnianie zdrowego odżywiania, to obok sportu, priorytet w Szkole Promującej Zdrowie.

  My nauczyciele staramy się uświadomić dzieciom jak wiele zależy od nich samych, pokazujemy, proponujemy i pomagamy dokonać słusznych wyborów, mobilizujemy do działań prozdrowotnych. Uświadamiamy tym samym dzieciom, że to one, są  odpowiedzialne za własne zdrowie oraz jak ważną rolę pełni zdrowe odżywianie i składniki posiłków.

  W roku szkolnym 2015/2016 systematycznie przypominaliśmy uczniom jak ważne jest to co jedzą i w jaki sposób mogą sami przygotować zdrowy posiłek. Na zajęciach uczniowie samodzielnie przyrządzali kanapki, owocowe napoje i sałatki, surówki z warzyw itp., które  potem z apetytem jedli. Rodzice również uczestniczyli czynnie w tej edukacji, np. wspólnie z dziećmi zrobili galaretokowo-owocowe akwaria. Ach, cóż za dzieła sztuki z tego wyszły! DziękujemyJ

Dorota NowaczykGaleria Zdjęć