Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zajęcia na pływalni "Delfin" w Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kwietnia 75 uczniów z klas I - V naszej szkoły rozpoczęło zajęcia na basenie „DELFIN” w Kaliszu. Odbywają się raz w tygodniu i potrwają do października 2013 roku z wyłączeniem okresu wakacyjnego. Dzieci mają zapewniony dojazd, wstęp oraz fachową opiekę instruktorów pływania. Uczniowie otrzymali także czepki oraz okulary do pływania. Podczas przewozu opiekę zapewniają nauczyciele naszej szkoły.

Wierzymy, że dzięki lekcjom na basenie wzrośnie świadomość uczniów na temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli, zwłaszcza podczas wakacji. Dla wielu z nich to także okazja do nauki pływania.

Zajęcia pozalekcyjne na basenie odbywają się z inicjatywy Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, który przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych oraz pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z projektu korzystają uczniowie 7 szkół naszej gminy.

Mamy nadzieję, że nauka pływania sprawia uczniom wiele radości, a także daje satysfakcję rodzicom.

K. Jasińska


Galeria Zdjęć