Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Z wizytą w ostrowskiej Komendzie Policji

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

24 kwietnia pojechaliśmy do ostrowskiej Komendy Policji przy ul. Odolanowskiej. Spotkaliśmy się z nadkomisarzem – panem Krzysztofem Kulą, który zapoznał nas z wydziałami policji oraz ich głównymi zadaniami. Sporo uwagi poświęcił prewencji, zespołowi do spraw nieletnich oraz ruchu drogowego. Opowiedział o tym, jakie działania podejmują policjanci, aby mieszkańcy miasta i okolicy czuli się bezpiecznie o współdziałaniu z instytucjami rządowymi, samorządowymi w zakresie przeciwdziałania przestępczości i demoralizacji nieletnich, o działalności edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Z zapartym tchem słuchaliśmy pana Kuli, uważnie przyglądaliśmy się temu, co działo się wokół nas, jednak największą atrakcją było pozostawienie odcisków palców przy wykorzystaniu skanera.

Następnie udaliśmy się do Policyjnej Izby Dziecka. Dowiedzieliśmy się, że przebywają w niej nieletni sprawcy przestępstw. Pod opieką dyżurujących policjantów zwiedziliśmy cele, izolatkę, świetlicę, spacerniak, ponadto zapoznaliśmy się z obowiązującym w Izbie regulaminem oraz planem zajęć. Wizyta w tym miejscu wywarła na nas ogromne wrażenie, każdy był poruszony tym, co ujrzał. Warunki są naprawdę surowe, młodociani przestępcy nie mogą komunikować się z rodziną ani znajomymi, są bezwzględnie podporządkowani funkcjonariuszom. Mają czas na refleksję nad własnym zachowaniem.

Ta wizyta pozostanie na długo w naszej pamięci. Spotkanie z p. Kulą oraz innymi funkcjonariuszami utwierdziło nas w przekonaniu, że nie wolno łamać prawa, gdyż konsekwencje wynikające z niewłaściwego postępowania mogą być bardzo dotkliwe.

Wyjazd zorganizowały: Elżbieta Nowak, Kinga Jasińska i Beata Hadryan-Grzywna.


Galeria Zdjęć