Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XIII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

04 XII 2014 r. miał miejsce w naszej szkole  Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Nowe Skalmierzyce. Wzięły w nim udział reprezentacje ze szkół w: Biskupicach Ołobocznych, Gostyczyny, Nowych Skalmierzyc , Skalmierzyc, Droszewa, Kotowiecka i Ociąża.

To XIII edycja konkursu, którego celem jest zainteresowanie uczniów postacią Papieża – Polaka, zachęcenie uczestników do zdobywania i wykorzystywania w życiu wiedzy o naszym Wielkim Rodaku.

       Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas I – III oraz IV – VI. Podczas czterech rund, drużyny odpowiadały na pytania z zakresu życia i twórczości już Świętego Jana Pawła II. Zróżnicowana forma konkursu: od testu, poprzez krzyżówki, kolorowanki czy fotografie wzmagała emocje. Rywalizacja między drużynami dostarczyła wszystkim wiele radości. Zdaniem organizatorów wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, odnieśli zwycięstwo, ponieważ pokonali swoją nieśmiałość.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział:

- Zuzanna Noweta, Marcelina Suty- uczennice klasy V

oraz Michalina Nowacka i Wiktor Wasielewski uczniowie klasy II.

Laureatami zostali:

-  w kategorii klas I – III:

                               I m. – Kotowiecko

                               II m. – Ociąż

                               III m. – Gostyczyna

-  w kategorii klas IV – VI:

                               I m. – Nowe Skalmierzyce

                               II m. - Gostyczyna

                               III m. – Ociąż.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Kat. S. Stasiak

Galeria Zdjęć