Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie z Zespołu Szkół w Ociążu, jak to już wpisało się w tradycję szkoły , uczestniczyli w corocznym spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II u tronu, Królowej Polski .Wspaniała atmosfera rodzinnego spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom. Biuro pielgrzymkowe zarejestrowało 16059 pielgrzymów z 447 szkół. To znakomity rezultat. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i różaniec misyjny oraz inne pamiątki pielgrzymkowe. Organizatorzy zjazdu zatroszczyli się o płynność przemarszu grup pielgrzymkowych , ruchem kierowali „STRZELCY” , którzy pomagali przybywającym grupom pielgrzymów dotrzeć na jasnogórskie błonia oraz wprowadzali na wały jasnogórskie poczty sztandarowe.

Czas oczekiwania na Eucharystię wypełniał odpowiedzialny za oprawę muzyczną zespół z Zespołu Szkół Integracyjnych z Radomia. Mszę świętą poprzedziło wystąpienie ks. Pawła Mąkosy , który przekazał nam wiadomości z misji w Togo oraz poprowadził modlitwę różańcową, przygotowując nas do uroczystej Eucharystii.

O godzinie 11 rozpoczęła się msza święta z udziałem 400 pocztów sztandarowych szkół , odprawiona pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego ks. abp. Wacława Depo oraz Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika, który na początku przywitał przybyłych pielgrzymów. Podczas mszy świętej zbierane były ofiary na dokończenie budowy szkoły w Togo .Po komunii został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski , a na koniec mszy świętej wysłuchaliśmy listu do Ojca Świętego Benedykta XVI przygotowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Podolu Górowej. Mszę świętą zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu Rodziny Szkół.

Tegoroczna dwunasta z kolei pielgrzymka przechodzi do historii. Pogoda dopisała, bo przecież padający podczas mszy świętej deszcz to żaden problem dla nas. Już znamy termin przyszłorocznej pielgrzymki, która zaplanowana jest na dzień 10 października 2013 roku.

Zapraszamy do wzięcia w niej udziału!

Organizator pielgrzymki:

Stasiak S.                    

Galeria Zdjęć