Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XI Gminny Konkurs Matematyczny „Łamigłówki matematyczne”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

17 maja 2013 roku odbył się już XI Gminny Konkurs Matematyczny „Łamigłówki matematyczne” dla uczniów klas III szkół podstawowych z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z sześciu szkół podstawowych naszej gminy. Zadaniem uczniów było rozwiązanie w ciągu 45 minut 15 zadań o zróżnicowanym poziomie trudności.

Celem konkursu było przede wszystkim umożliwienie uczniom klas III wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych, popularyzacja zainteresowań matematycznych, konfrontacja własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników, danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym oraz rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Nerwowe oczekiwanie za wynikami konkursu złagodził uczestnikom występ koła teatralnego naszej szkoły, które zaprezentowało montaż słowno-muzyczny pt. Matma królową nauk. Kółko teatralne działa w ramach projektu unijnego Szkoła dla każdego II.

Laureatami XI Konkursu Matematycznego zostali:

I miejsce – Weronika Kąkol z SP Nowe Skalmierzyce

II miejsce - Mikołaj Chlasta z SP Nowe Skalmierzyce

III miejsce -  Zuzanna Pawlak z SP Nowe Skalmierzyce

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów oraz podziękowaniem dla nauczycieli za trud przygotowania uczniów do konkursu.

Konkurs zorganizowały: Ewa Bolach, Jolanta Długiewicz, Dorota Nowaczyk i Jolanta Poprawska


Galeria Zdjęć