Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wycieczka do Wrocławia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W pierwszą środę października (07.10) uczniowie klas I-III  z nauczycielkami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Podczas podróży było bardzo wesoło. Jedną z ciekawszych atrakcji dla Dzieci we Wrocławiu była Wrocławska Manufaktura Cukierków i Lizaków - Słodkie Czary Mary. To magiczne miejsce o wyjątkowym klimacie i wyjątkowo smacznych słodyczach jak twierdzą właścicielki - siostry. Proces ich wykonania jest bardzo ciekawy, można powiedzieć magiczny, słodycze są produkowane ze składników najwyższej jakości wg dawnych receptur. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość własnoręcznego wykonania lizaka z cieplutkiej masy karmelowej podczas pokazów odbywających się każdego dnia.

Zwiedziliśmy także Rynek we Wrocławiu. Obejrzeliśmy Ratusz, pomnik Aleksandra Fredry, zabytkowe kamienice, pręgierz oraz fontannę.

Następnym celem podróży była wizyta w Afrykarium - unikatowym na skalę światową kompleksie przedstawiającym zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym na świecie. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentowały m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Widzieliśmy tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Naszą uwagę zwróciły małe rekiny i mnóstwo płaszczek, a także żółw morski. Wszystkie te zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiące się foki. Niektórzy z nas wystraszyli  się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie panował afrykański klimat. Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących ZOO. Bardzo podobały nam się żyrafy, zebry, strusie, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, a także rodzinę małp, niedźwiedzie i lwy w pełnej okazałości. Dodatkową atrakcją było karmienie zwierząt w Sielskiej Zagrodzie.

Zadowoleni wracaliśmy do domu. Zrobiliśmy postój w Mac’donaldzie na posiłek. Wycieczka była bardzo udana.


Galeria Zdjęć