Środa, 8.2.2023
Name days: Paweł / Piotr / Sylwia
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wycieczka do Warszawy 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Lekcja parlamentaryzmu

7 października 2013 roku uczniowie klas II i III gimnazjum odbyli jednodniową wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez nauczycieli WOS-u.

Głównym celem podróży była wizyta w Parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej. Po gmachu Sejmu oprowadziła gimnazjalistów pani przewodnik. Pierwszym punktem była najważniejsza sala w tym budynku , sala plenarna, którą mogli zobaczyć z galerii dla publiczności . Następnie odbyli spacer sejmowymi korytarzami słuchając ciekawych informacji o długiej historii polskiego parlamentaryzmu oraz o czasach współczesnych. W holu głównym obejrzeli liczne tablice pamiątkowe .Natomiast w dolnym korytarzu mogli zobaczyć makietę kompleksu budynków sejmowych oraz gablotę z laskami marszałkowskimi. Zwiedzanie zakończyli w Sali Kolumnowej .

Ciekawą lekcję historii przeżyli również w Muzeum Powstania Warszawskiego. Doświadczyli mnóstwo wrażeń :chwil pełnych wzruszeń , smutku, radości oraz dumy, poznając historię powstania.

W godzinach południowych odbyli spacer po Starym Mieście a następnie Traktem Królewskim udali się do Łazienek Królewskich . Po drodze mijali liczne zabytki i pomniki , których historię i znaczenie przybliżyła im nauczycielka historii pani Elżbieta Nowak.

Galeria Zdjęć