Sunday, 2.10.2022
Name days: Aleksander / Sława / Teofil
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wycieczka do Krotoszyna i Koźmina Wielkopolskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 4 grudnia 2012 roku uczniowie klas I-III wraz z opiekunami  udali się na wycieczkę do Krotoszyna i Koźmina Wielkopolskiego. Celem wyprawy edukacyjnej było zapoznanie uczniów z symbolami Świąt Bożego Narodzenia oraz zwiedzanie Zakładu Produkcji Ozdób Choinkowych „LOTOS”.

Pierwszym  etapem wycieczki były zajęcia edukacyjno – teatralne w  Muzeum Regionalnym w Krotoszynie, gdzie uczniowie z dużym zaangażowaniem  brali w nich udział, odgrywając role Mikołaja, pasterzy, kolędników. Dzięki czemu w radosnej atmosferze, wprowadzającej ich w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, poszerzyli  i utrwalili  wiedzę o polskich tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych oraz noworocznych.

Następnie udaliśmy się do Koźmina Wielkopolskiego  do Zakładu Produkcji Ozdób Choinkowych „LOTOS”. W fabryce bombek uczniowie poznali poszczególne etapy ich produkcji takie jak: dmuchanie szkła, srebrzenie, malowanie i zdobienie. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu ozdób choinkowych, samodzielnie wybranych przez dzieci, które w większości miały być prezentami dla najbliższych.


Galeria Zdjęć