Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wizyta w Banku PKO

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 12 listopada odbyła się wycieczka do Banku PKO BP w Ostrowie Wielkopolskim z którym współpracujemy w ramach projektu SKO. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami. W trakcie spotkania z pracownikami banku dzieci poznały zasady funkcjonowania oddziału. Przyglądały się maszynom, które ułatwiają pracę kasjerów, np. liczarka do banknotów czy urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Uczniowie mieli możliwość poznania nowoczesnych zbliżeniowych kart płatniczych w formie breloków przeznaczonych dla dzieci, przeglądali wzorniki kart.

Następnie spotkali się z panem dyrektorem Banku, który chętnie odpowiadał na pytania. Pan dyrektor zaprezentował swoje zbiory starych maszyn do pisania oraz aparatów telefonicznych. Na zakończenie naszej wizyty każdy uczeń otrzymał pamiątkowe upominki.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Park Przygód Piaski Szczygliczka. Spacerując ścieżką edukacyjno – ekologiczną zapoznaliśmy się z opisami fauny i flory występującej w okolicznym ekosystemie.

Celem wycieczki było zdobycie podstawowej wiedzy na temat bankowości, popularyzacja idei oszczędzania i przedsiębiorczości wśród uczniów, a także promowanie świadomości ekologicznej.

Opiekun  SKO Jolanta Poprawska

Galeria Zdjęć