Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wizyta na Uniwersytecie Łódzkim 2016

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

22 kwietnia 2016r uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu po raz dziesiąty wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki.

Głównym celem zajęć zorganizowanych przez Panią dr Annę Wypych-Stasiewicz jest pogłębianie wiedzy przyrodniczej, wdrażanie uczniów do samodzielnego wykonywania doświadczeń oraz bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijanie umiejętności obserwacji, a także wyciągania wniosków z przebiegu doświadczeń chemicznych. Samodzielne przeprowadzanie eksperymentów wspiera aktywność badawczą uczniów i jednocześnie rozbudza ich zainteresowania chemią.

Podczas warsztatów gimnazjaliści samodzielnie przeprowadzali ciekawe doświadczenia, m.in.: rozdzielali mieszaniny na składniki, przeprowadzali reakcje matali z kwasem solnym oraz reakcje siarczanu (VI) miedzi (II) z azotanem srebra, badali właściwości utleniające manganianu (VII) w zależności od środowiska, odróżniali alkohole jedno i wielowodorotlenowe przy użyciu wodorotlenku miedzi (II), wykrywali glukozę za pomocą próby Tollensa i Trommera.

Kolejny wyjazd odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, gdyż uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w działaniach, które rozwijają ich pasje, ułatwiają zdobywanie nowych doświadczeń, rozwijają umiejętność empirycznego myślenia i pogłębiają zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi.

 

Sylwia Naskręcka

 

 

Galeria Zdjęć