Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

,,Przychodzisz do nas jako Apostoł XXI wieku, który wezwanie Chrystusa-Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię- uczynił treścią swojego życia. Słowa te przywiodły cię dzisiaj do nas, do dzieci które kochają Jezusa i chcą Go coraz lepiej poznać" - tymi słowami  członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych  powitali w progach naszej szkoły dostojnego gościa, Jego Ekscelencję ks. Biskupa Teofila Wilskiego.

17 czerwca 2015 roku, w ramach wizytacji parafii, ksiądz Biskup odwiedził  naszą szkołę. Spotkanie w sali gimnastycznej zgromadziło całą społeczność  Zespołu Szkół  im. Jana Pawła II w Ociążu. Księdza  Biskupa przywitała pani Dyrektor  z  przedstawicielami uczniów, następnie  pani Katechetka  poprzez prezentację multimedialną przedstawiła etapy  wyboru patrona szkoły oraz działania w łączności z Patronem Świętym Janem Pawłem II,  jakie podejmuje społeczność szkolna.

 Biskup wyraził radość ze spotkania z dziećmi. W ciepłych słowach zwrócił się do uczniów i nauczycieli życząc sukcesów w nauce i pracy, realizacji marzeń i planów na dalszą drogę życia oraz zachęcił do podejmowania trudu doskonalenia się i rozwijania talentów. Żegnając się pobłogosławił zebranych i obdarował pamiątkowymi obrazkami. Wizyta przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.


Galeria Zdjęć