Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Witaj Wiosno!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 marca  witaliśmy kalendarzową wiosnę. Z tej okazji uczniowie klas I-VI w tym dniu przyszli w strojach z elementami koloru zielonego oraz w różnych kapeluszach. O godzinie 10 wyruszyliśmy w barwnym korowodzie po najbliższej okolicy, z kolorowymi Marzannami – symbolem zimy, w poszukiwaniu Wiosny. Dzień był prawdziwie wiosenny. Słoneczko mocno przygrzewało, wiał ciepły wietrzyk. Na drzewach i krzewach pojawiły się zielone listki. Trawa przybrała bardziej soczysty kolor zieleni. W ogródkach kwitły krokusy, stokrotki, przebiśniegi. Nad polami śpiewały skowronki. Obudziły się żaby i owady (biedronki, pszczółki). Forsycje obsypały się żółtymi kwiatkami. Na wierzbach zauważyliśmy bazie kotki.

Po powrocie do szkoły, zgodnie z tradycją, spaliliśmy Marzanny w wyznaczonym przez pana woźnego miejscu. Radosnymi okrzykami witaliśmy wiosnę, a żegnaliśmy zimę, śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Celem naszego spotkania było:

  • poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy,
  • zintegrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie,
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody,
  • poznawanie, przede wszystkim przez najmłodszych, pierwszych oznak wiosny.

Myślę, że osiągnęliśmy cele naszego przedsięwzięcia. Pełni wrażeń i radosnego nastroju  wróciliśmy do szkoły na następne zajęcia.

 

Galeria Zdjęć