Czwartek, 8.12.2022
Name days: Edyta / Maria / Alojzy
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

V Turniej Mikołajkowy - UKS „ZRYW” Ociąż

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

       W dniu 5 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole już „ V Turniej Mikołajkowy w Piłkę Nożną Halową dla chłopców z  klas I – VI”.

Cele imprezy:

- upowszechnianie i popularyzacja sportu, czynnego wypoczynku,

- aktywne uczestnictwo dzieci w imprezach sportowych stanowiących kontynuację celów i zadań wychowania fizycznego oraz zdrowotnego,

- przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowo – rekreacyjnych,

- rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie,

- wzmacnianie poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości,

- współpraca  szkoły z uczniowskim klubem sportowym „ ZRYW”.

W mikołajkowej zabawie piłkarskiej uczestniczyło 27 chłopców, którzy zostali podzieleni na dwie  kategorie wiekowe: klasy I – III i IV – VI. Rywalizacja była bardzo zacięta,  mecze stały na wysokim poziomie. W trakcie sportowych potyczek panowała znakomita atmosfera. Tak naprawdę nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa. Turniej rozwijał wśród dzieci sprawność fizyczną, uczył zdrowej rywalizacji oraz wdrażał do aktywnego spędzania wolnego czasu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę i aktywnie spędzony czas. Podczas uroczystego zakończenia imprezy wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez zarząd UKS „ZRYW”.  Rada rodziców ufundowała pyszną pizzę, a samorząd uczniowski gimnazjum przygotował dla wszystkich uczestników wspaniałe gofry z owocami!!! Podziękowania za pomoc w przygotowaniu dla Kasi Krawczyńskiej, Marty Wiertelak, Dawida Borowskiego, Przemka Sobczaka, Kacpra Szewczyka!!!

W organizację zaangażowali się również rodzice – składamy podziękowania dla mamy Wiktora Wasilewskiego za pyszne ciasto z truskawkami oraz pani Sudolskiej, mamie Karola za wspaniałe pierniki!!!

Wspólną zabawę i radość z otrzymanych nagród uświetniły pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego: Ryszard Tomczak i Kinga Jasińska.


 

Galeria Zdjęć