Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Tydzień chleba w klasach I - III

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniach 16-23 października 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień chleba” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii zorganizowanej przez Fundację Dobre Życie. To już czwarta edycja tej kampanii- natomiast nasza szkoła uczestniczyła w niej po raz pierwszy.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem poszanowania chleba, jego znaczenia w odżywianiu dzieci i dorosłych. Podniesienie świadomości na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami  ma zachęcić dzieci do spożywania chleba oraz do zdrowego odżywiania się.

W ramach „Tygodnia chleba” w klasach I-III nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia zintegrowane o chlebie. Uczniowie  wykonali gazetkę ścienną o „Tygodniu chleba” –zamieszczając  własne  prace. Dzieci poznały historię „Od ziarenka do bochenka”, czytały  i recytowały wiersze o chlebie, śpiewały krótkie piosenki i poznały taniec ludowy „Trojak”, a także wiele przysłów. Ponadto uczniowie obejrzeli film o pracy piekarza i etapach powstawania chleba pt. „W piekarni”. W ten sposób klasa II i III przypomniała sobie odbytą w czerwcu tego roku wycieczkę do piekarni MIMA w Ostrowie Wlkp., gdzie dzieci miały możliwość  uformowania z ciasta bułek, które zostały upieczone przez piekarza. Poznali także różne gatunki pieczywa poprzez degustację. Uczniowie klasy I piekli chleb i bułki, którymi poczęstowali rodziców.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.  

                                              

Galeria Zdjęć