Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Turniej Rodzinny "Mamo, Tato baw się z nami" dla uczniów klas I - III oraz ich rodziców

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wspaniałą  zabawą  dla  uczniów  i  ich  rodziców  okazał się Turniej Rodzinny "Mamo , Tato  baw  się  z  nami". Ze względu na zainteresowanie dzieci, a przede wszystkim rodziców, wychowawczynie klas I-III przy współpracy p. Stasiak i p. Orłowskiej, postanowiły kolejny raz zorganizować taką imprezę z ogniskiem. Turniej odbył się pierwszego października, niestety z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych ognisko się nie odbyło, a pozostałe atrakcje przygotowane przez nauczycieli zostały przeniesione do sali gimnastycznej.

Poszukiwanie  różnorodnych  form  współpracy  i  współdziałania  z  rodzicami  dla  dobra  dzieci  jest  dużą  wartością  dla  rozpowszechniania  zdrowego  stylu  życia i wspólnej integracji, szczególnie z uczniami klasy I i ich rodzicami.  Dzieci  chętnie  porównują  umiejętności  swoje  i  rodziców, lubią  współzawodnictwo i wspólną zabawę. Turniej rodzinny łączy pokolenia poprzez zabawę.

CELEM  IMPREZY JEST :

  • integracja dzieci w zabawach i konkurencjach sportowych,
  • kształcenie zwinności, szybkości, sprawności fizycznej dzieci,
  • wdrażanie do zdrowego współzawodnictwa,
  • spędzanie czasu wolnego z rodzicami na wesoło – dorośli też potrafią się bawić,
  • zacieśnianie więzi rodzinnych – „Każde dziecko ma prawo do rodziny, miłości, zdrowia i opieki”,
  • wdrożenie  rodziców  do  współpracy  ze  szkołą,
  • integracja  środowiska  szkolnego  i  lokalnego,
  • kształtowanie  nawyku  aktywności  ruchowej  w  rodzinie – aktywny wypoczynek.

Po powitaniu, wszyscy uczestnicy stojąc w kręgu śpiewali piosenkę „Wieczór zapadł ciemno już” wykonując rytmiczne klaśnięcia. Następnie integrowali się przy zabawie „Ludzie do ludzi”. Potem rodzice wspólnie z dziećmi przystąpili do kolejnych konkurencji po uprzednim omówieniu zasad  ich przebiegu. W połowie spotkania kosztowali upieczone kiełbaski z bułką.

Ze względu na „Tydzień chleba” w naszej szkole włączyliśmy rodziców do tego przedsięwzięcia: rodzice tworzyli plakaty z różnych materiałów pt „Od ziarenka do bochenka” według własnych  pomysłów i na podstawie wierszy. Degustowali różne rodzaje pieczywa z masłem.

Później rodzice spędzili czas przy kawce i ciasteczku, a uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych: np. Kopciuszek, Zbieranie ziemniaków, stonoga.

Podczas imprezy nie brakowało emocji i dobrej zabawy. Zabawa była wspaniała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Turniej przebiegał  w bardzo dobrej atmosferze. W zawodach wzięli udział nie tylko rodzice naszych uczniów, ale również starsze i młodsze rodzeństwo.

DZIĘKUJEMY RODZICOM  ZA PRZYBYCIE, POMOC I DOBRĄ ZABAWĘ.


Galeria Zdjęć