Saturday, 20.4.2024
Name days: Agnieszka / Amelia / Szymon

Turniej piłki siatkowej absolwenci kontra uczniowie 2011/2012

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

13 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Ociążu odbył się turniej siatkarski z okazji X-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego ZrywOciąż. W zawodach początkowo miały wziąć udział cztery zespoły, ostatecznie jednak na starcie pojawiły się trzy ekipy. Drużyny absolwentów z Fabianowa, łączona reprezentacja Biskupic i Kotowiecka oraz uczniowie Gimnazjum Ociąż.

W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny: Fabianów i Biskupice / Kotowiecko. Pierwszy set był bardzo jednostronny. Miejscowi absolwenci nie dali szans swoim rywalom zwyciężając 25:9. W kolejnych odsłonach gra bardziej się wyrównała, ale to gracze z Fabianowa wygrali kolejne sety i pojedynek zakończył się rezultatem 3:0.

Drugi pojedynek to mecz gospodarzy, czyli Gimnazjum Ociąż przeciwko przegranym pierwszego meczu. Reprezentacja Biskupic i Kotowiecka powetowała sobie porażkę dość pewnie wygrywając 3:0.

Na zakończenie turnieju zagrali miejscowi. Gimnazjum przeciwko drużynie Fabianowa. Faworyci zawodów nie zawiedli i zakończyli potyczkę z takim samym wynikiem jak w pierwszym spotkaniu. Tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całych zmaganiach. Drugą lokatę zajęła drużyna Biskupic i Kotowiecka, a trzecie Gimnazjum Ociąż.

Pochwalić należy jednak wszystkich osiemnastu zawodników, którzy pojawili się tego dnia na parkiecie. Każdy z nich wykazał wielką wolę walki i chęć gry.

Każdy z uczestników turnieju, a także osoby zaangażowane w pomoc w nagrodę pojadą do kaliskiego Aquaparku. Ponadto zwycięzcy turnieju otrzymali piłkę. UKSZrywpragnie podziękować panu Zbigniewowi Nowackiemu oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych.

To nie koniec emocji sportowych związanych z X-leciem działalności klubu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to już 25 czerwca Absolwenci zmierzą się z reprezentacją Gimnazjum w meczu koszykówki.

Wyniki:

FabianówBiskupice / Kotowiecko 3:0 (25:9, 25:21, 25:22)
Biskupice
/ KotowieckoGimnazjum Ociąż 3:0 (25:16, 25:11, 25:12)
Gimnazjum
OciążFabianów 0:3 (21:25, 23:25, 7:15)

Tabela:

M-ce

Drużyna

Pkt

Sety

1.

Fabianów

6

6:0

2.

Biskupice / Kotowiecko

3

3:3

3.

Gimnazjum Ociąż

0

0:6

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Fabianów: Paweł Karolak, Krystian Kucharski, Daniel Leśnierowski (kapitan), Eryk Leśnierowski, Przemysław Mrula, Daniel Stasiak

Biskupice / Kotowiecko: Piotr Grzmil (kapitan), Mateusz Józefowicz, Kamil Kierzynka, Wojciech Kowalczyk, Mateusz Matczak, Piotr Nowak

Gimnazjum Ociąż: Kacper Grzmil, Bartłomiej Krawczyński (kapitan), Adam Nowak, Przemysław Olejnik, Wiktor Pabiszczak, Mateusz Paluszczak


Zapraszam do obejrzenia zdjęć w dziale Galeria po lewej stronie menu głównego

Mateusz KOZANECKI

Galeria Zdjęć