Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Szlakiem piastowskim czerwiec 2015

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

16 czerwca br. ponad 40 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę "Szlakiem piastowskim". Odwiedziliśmy szereg ciekawych miejsc związanych z historią naszego kraju i kulturą słowiańską. Na początku udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedziliśmy piękną katedrę z prastarymi drzwiami upamiętniającymi zjazd gnieźnieński. Następnie pojechaliśmy oglądać osadę w Biskupinie. Na miejscu ludzie w strojach z epoki kultury łużyckiej pokazywali nam przedmioty oraz techniki jakimi posługiwali się ówcześni ludzie (wykonywanie przedmiotów z drewna, bicie monet, wytwarzanie sznura z wełny i wiele innych). Sporym zainteresowaniem cieszyło się wśród naszych uczniów muzeum w Wenecji, w którym zgromadzono okazy kolei wąskotorowej. Na koniec dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w rejsie po jeziorze gopłowskim oraz zwiedzić Mysią Wieżę, na której wg legendy myszy zjadły złego króla Popiela. Lekko zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Ociąża. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas IA, IB oraz szóstej szkoły podstawowej. Opiekunami podczas wyjazdu byli Pani Elżbieta Nowak (organizator wycieczki), Pan Łukasz Menzel oraz Pan Robert Kiełbik.


Galeria Zdjęć