Czwartek, 22.2.2024
Name days: Małgorzata / Marta / Wiktor

Szkolna Olimpiada Sportowa 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

9 czerwca 2014 br. przy pięknej i upalnej pogodzie w naszej szkole z okazji DNIA DZIECKA i DNIA SPORTU odbyła się już II edycja SZKOLNEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ.

Swoją obecnością na Olimpiadzie zaszczycili organizatorów Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach Pan Michał Ciupka oraz Kierownik Referatu Oświat Pan Daniel Mituła.

Uroczystego otwarcia Igrzysk Olimpijskich dokonała Pani Dyrektor Szkoły Katarzyna Kaźmierczak.

Dzieci i młodzież mogli przeżyć uroczyste rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich wg. scenariusza igrzysk ery nowożytnej. Rozpoczęto defiladą dwunastu państw (reprezentowanych przez poszczególne klasy), zawieszenie flagi olimpijskiej, odegranie i przeczytanie hymnu olimpijskiego, wniesieniem ognia olimpijskiego przez najlepszych sportowców szkoły oraz przysięgę sportowców i wypuszczenie gołębi jako znaku pokoju.

Olimpiada odbyła się na pięknie przygotowanych boiskach trawiastych, na których startowali w różnych konkurencjach uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Od dłuższego czasu dzieci i młodzież przygotowywali się w swoich klasach do Olimpiady. Wybierali państwo, sportowców oraz szyli stroje dla Greczynek.

Do stanowisk sędziowskich w poszczególnych konkurencjach byli przypisani nauczyciele. Należy podkreślić, że z powierzonych zadań wywiązali się na złoty medal.

Po ceremonii otwarcia igrzysk odbyły się zmagania sportowe.

Każdy mógł startować w trzech dyscyplinach.

Na początku wszyscy wzięli udział w biegach długodystansowych z podziałem na kategorie wiekowe.

Następnie odbyły się konkurencje indywidualne również z podziałem.

 

Klasy I – III  SP brały udział w następujących konkurencjach:

rzuty do celu woreczkami, skoki przez skakankę, skok w dal z miejsca, tor przeszkód na czas.

 

Klasy IV- VI

dziewczęta: rozgrywki w dwa ognie, skoki przez skakankę, rzuty piłką lekarską 2 kg, rzuty do kosza, skok w dal z miejsca.

chłopcy: rozgrywki w piłkę nożną, rzuty piłką lekarską 3 kg, rzuty do kosza, skok w dal z miejsca.

 

Klasy I – III gimnazjum

dziewczęta: rozgrywki w piłkę ręczną, skoki przez skakankę, rzuty piłką lekarską 2 kg, rzuty do kosza, skok w dal z miejsca.

chłopcy: rozgrywki w piłkę ręczną, rzuty piłką lekarską 3 kg, rzuty do kosza, skok w dal z miejsca.

 

Podczas przerwy wszyscy uczniowie otrzymali napoje i lody ufundowane przez Radę Rodziców.

Przygotowana była również konkurencja dla nauczycieli - rzut beretem, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród nauczycieli.

Po kilkugodzinnych zmaganiach sportowych nastąpiło uroczyste zakończenie Szkolnej Olimpiady, na której wręczono ponad 135 medali.

Medale wręczali zaproszeni goście, dyrektor szkoły i przewodniczący Rady Rodziców. Uroczyście przy werblach opuszczono i zdjęto flagę olimpijską, zgaszono znicz olimpijski. Dyrektor Szkoły Katarzyna Kaźmierczak dokonała uroczystego zamknięcia Igrzysk Olimpijskich zachęcając dzieci i młodzież do udziału w kolejnych igrzyskach.

Dodać należy, że oprawę muzyczną imprezy przygotowali nasi uczniowie gimnazjum Maciej Bąk i Łukasz Strzelczyk.

Nad całością czuwała główna organizatorka pani Danuta Orłowska przy współpracy wspaniałych wuefistów pani Kingi Jasińskiej i pana Ryszarda Tomczaka.

Dzień Sportu był doskonałą okazją dostarczenia dzieciom i młodzieży odpowiedniej dawki ruchu, przeżywania pozytywnych emocji, radości i zadowolenia a także współzawodnictwa i sukcesu w duchu fair play.

Olimpiada okazała się po raz kolejny udanym przedsięwzięciem

i znakomicie wpisuje się w kalendarz imprez szkolnych.

 

Podziękowania kierujemy dla uczniów, wszystkich nauczycieli

za udział i zaangażowanie!!!

 

Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego


 

Galeria Zdjęć