Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Szekspir na szkolnej scenie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

- historia nieszczęśliwej miłości Romea i Julii w naszym gimnazjum

   28 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.00 sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w scenę teatralną. Okazją do tego kulturalnego wydarzenia było przedstawienie sztuki opartej na podstawie dramatu Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia", które przygotowały uczennice klasy II a w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod kierunkiem pani Agnieszki Woźniak.

  W rolę głównej bohaterki Julii wcieliła się Weronika Woźniak, natomiast rolę Romea zagrała Joanna Ubych. Pozostałymi odtwórczyniami przedstawicieli rodu Kapuletów i Montekich były Oliwia Chlasta, Wiktoria Marciniak, Paulina Owczarek oraz Julia Wawrzyniak. Uczennice doskonale wcieliły się w swoje role, zapoznając widzów ze światem Werony. Warto też podkreślić, iż gimnazjalistki doskonale opanowały teksty, co z pewnością było nie lada wyzwaniem, ponieważ język sztuki Szekspira znacznie odbiega od języka współczesnego.

   Duże wrażenie na oglądających wywarła scenografia, którą uczennice wykonały pod kierunkiem pani Małgorzaty Olechowskiej. Sztukę dodatkowo wzbogaciły piękne utwory muzyczne pochodzące z musicalu „Romeo i Julia" w wykonaniu pani Agnieszki Wielebskiej, sceny pojedynków zwaśnionych rodów, oprawa taneczna oraz bogato zdobione kostiumy bohaterów, które ukazywały czasy zdarzeń i przenosiły widzów do XVI-wiecznej Werony.

   Gromkie brawa po zakończeniu sztuki były najlepszą nagrodą dla występujących.

           Agnieszka Woźniak


Galeria Zdjęć