Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Stań po zielonej stronie mocy 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Stań po zielonej stronie mocy to hasło projektu ekologicznego, w którym bierze udział społeczność Zespołu Szkół w Ociążu. Tym samym włączamy kolejne działanie w, zakorzeniony już w naszej szkole, nurt ekologiczny. Akcja Stań po zielonej stronie mocy polegać będzie na zbiórce zużytych płyt CD, DVD, blu-ray, opakowań po płytach, telefonów komórkowych, ładowarek do telefonów i baterii. Projekt, zainicjowany przez firmę Slam Poland Sp. Z o.o., uzyskał patronat honorowy między innymi Wiceprezesa Rady Ministrów Waldemara Pawlaka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka a także Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka.

Korzyści wynikające z przystąpienia naszej szkoły do akcji będą wielowymiarowe, gdyż obejmą nie tylko uczniów i nauczycieli ale i całe społeczeństwo – poprawi się nasza świadomość ekologiczna, przysłużymy się do wypracowania właściwego wzorca zachowania w gospodarce odpadami, poczujemy się odpowiedzialni za środowisko, natomiast efektywna realizacja założeń selektywnej gospodarki odpadami będzie miała wpływ na lepszą kondycję naszej planety.

Mobilizujące znaczenie mają także nagrody dla szkół i klas, które zbiorą największą ilość odpadów.

Organizator akcji, firma Slam Poland, dostarczy narzędzia akcji: pojemniki na odpady, materiały informacyjne oraz tzw. BIOkiosk – platformę multimedialną, na której będą wyświetlane informacje o akcji i ranking klas dotyczący ilości zebranych odpadów.

Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są pod adresem:

http://www.slampoland.pl/akcja

Galeria Zdjęć