Sunday, 2.10.2022
Name days: Aleksander / Sława / Teofil
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Sprzątanie Świata - Polska 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie  klas I – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”, w tym roku szkolnym pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej Planety chcieliśmy o nią zadbać i posprzątać ją, dlatego 20 września 2013 r. wyruszyliśmy w okolice naszej szkoły. W akcji wzięło udział 48 uczniów z klasy I, II i III pod opieką wychowawców. Akcja Sprzątanie Świata została poprzedzona zorganizowanymi na zajęciach pogadankami na temat ochrony środowiska, ekologii i celowości przeprowadzania tego typu Akcji. Uczniowie obejrzeli film i prezentację o obecnych zagrożeniach dla środowiska naturalnego, prostych sposobach zmniejszania wpływu na środowisko, możliwych do zastosowania przez każdego człowieka, mądrym gospodarowaniu zasobami naturalnymi, a także selektywnej zbiórce odpadów  i używaniem produktów z recyklingu (zabawy interaktywne). Przed wyruszeniem w teren wychowawcy przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa podczas przeprowadzania akcji. Zwłaszcza podczas sprzątania poboczy. 
          Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00, wyznaczono trasy sprzątania. Każdy uczestnik otrzymał parę rękawiczek oraz każda klasa 2 worki foliowe. Naszym zadaniem było zbieranie różnych odpadów: szkła, plastiku, makulatury, puszek aluminiowych, pamiętając o segregowaniu śmieci.

Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający nas Świat, pobudza do działania w ramach ekologii, tworzy zdrową rywalizację w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.


Galeria Zdjęć