Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Spotkanie ze Świętymi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych - 30 października 2015 roku,  w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano,, Spotkanie ze Świętymi”, z którymi  mogliśmy się spotkać, podziwiać  i porozmawiać na korytarzu podczas przerwy. Katolicka tradycja mówi o radosnym przeżywaniu uroczystości Wszystkich Świętych. I w tym duchu przeprowadzone zostało to spotkanie. Dzieci przebrane za postacie świętych, prezentowały życiorysy niezwykłych patronów na sali gimnastycznej. Prowadzony dialog ze „Świętymi” przez ks. Kanonika Rafała Sobieraja przybliżył  historię z  ich życia, jednocześnie uświadamiając nam, że każdy może zostać świętym. Piękne stroje i atrybuty świętych spotkały się z zaciekawieniem widzów, którzy to próbowali  odgadnąć  imię prezentowanego Patrona. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą do Świętego Jana Pawła II- Patrona naszej szkoły oraz piosenką „Taki duży, taki mały…”

Katechetka Sabina Stasiak


Galeria Zdjęć