Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Rewia postaci literackich i ich twórców

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   25 października 2017 roku w naszej szkole pojawili się niezwykli goście. Były nimi dzieci poprzebierane za postaci literackie. W tym dniu odbyła się już trzecia edycja „Rewii postaci literackich i ich twórców”. Nasi uczniowie jak co roku pięknie się wywiązali dlatego, w klasach i na korytarzach można było zobaczyć: Małą Syrenkę, Kota w butach, Królewny, Króla, Spider Manów, Wilka z Czerwonego Kapturka, Roszpunke, Smoka Wawelskiego i inne postaci bliskie sercom dzieci.

   Uczniowie klasy II szkoły podstawowej najliczniej wzięli udział w konkursie, uzyskując tytuł Klasy najlepszych przyjaciół postaci bajkowych” (78% uczniów wcieliło się w bohaterów ulubionych książek).

   Celem Rewii jest rozbudzanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. W imprezie wzięło udział 27 uczennic i uczniów naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w przyszłym roku.

Jolanta Wieleba

Galeria Zdjęć