Środa, 17.4.2024
Name days: Józef / Klara / Robert

Rajd "od Sasa do lasa"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

24 listopada uczestniczyliśmy w rajdzie „Od Sasa do lasa”, który corocznie jest organizowany dla upamiętnienia wielkiej bitwy pod Kaliszem w 1706 roku. To największa impreza w kalendarzu kaliskiego PTTK.

Wybraliśmy trasę, która przebiegała obok pomnika przy kampusie PWSZ. Po drodze minęliśmy zachowany na przebiegającej w tym miejscu linii Maginota bunkier oraz kurhan przy ulicy Szwedzkiej w Kościelnej Wsi. To w nim pochowano część poległych w bitwie.

Na metę w szkole w Kościelnej Wsi łącznie dotarło aż 150 turystów z czterech powiatów. Cieszy fakt, że także my mogliśmy znaleźć się w tej grupie. W miejscowej szkole czekał na nas ciepły posiłek oraz słodkości. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o bitwie pod Kaliszem, wzięliśmy udział w konkursach: plastycznym, historycznym (na temat bitwy) i krajoznawczym (okolice Kalisza i Kościelnej Wsi).

Jesteśmy dumni z sukcesu naszego kolegi- Gracjana Robotnikowskiego, który zajął II miejsce w konkursie krajoznawczym oraz z tego, że uczniowiez naszego gimnazjumw klasyfikacji drużynowej zajęli III miejsce i otrzymali Puchar Komandora Rajdu. Pozostałym uczestnikom organizatorzy wręczyli pamiątki i słodkie upominki.

Następny – zimowy rajd już niebawem!

 

Galeria Zdjęć