Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Promocja zdrowia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie. Uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego w bieżącym roku szkolnym 2013/2014, także podejmują działania służące promocji zdrowia. Realizują to na zajęciach obejmujących następującą tematykę:

v  Bezpieczna droga do szkoły – spacery drogą, przestrzeganie zasad przechodzenia przez ulicę, znajomość znaków drogowych, „Z Pyrkiem bezpieczniej”.

v  Zbiory naszych pól i ogrodów – robienie sałatek warzywnych i owocowych, surówek, kefirów owocowych, kanapek z warzywami itp.

v  W krainie prądu elektrycznego – bezpieczne posługiwanie się urządzeniami elektrycznymi, racjonalne korzystanie z energii dla dobra dzieci i przyrody, korzyści z prądu elektrycznego, postępowanie podczas burzy i w przypadku porażenia prądem.

v  Ratujemy i uczymy ratować – pierwsza pomoc.

v  Nasz stosunek do osób niepełnosprawnych.

„Nie pal przy mnie, proszę” – edukacja antytytoniowa (5 zajęć).

v  Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia.

Dzieci klas I – III uczestniczą w programie europejskim „Owoce w szkole” – otrzymują na II śniadanie świeże owoce i warzywa oraz w programie „Doskonałe mleko dla szkół” – piją w szkole mleko białe lub czekoladowe albo jogurt.

Dbając o czynne spędzanie czasu wolnego uczniowie mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne. Biorą udział w „Turnieju gier i zabaw” z rodzicami. Korzystają z gimnastyki korekcyjnej umożliwiającej uzyskanie prawidłowej postawy, z zajęć logopedycznych. Przeprowadzane są również próbne alarmy w razie zagrożenia. Zajęcia edukacji przyrodniczej często prowadzone są w naturalnym środowisku (parku, lesie, ogrodzie, na łące, polu, wyjazdy na Zieloną szkołę). Pielęgnując bezpieczeństwo uczniów organizujemy spotkania z policjantem, strażakami.                                                                                                    

Jak widać jesteśmy szkołą, która dba o rozwój fizyczny i bezpieczeństwo swoich wychowanków.

Galeria Zdjęć