Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Preorientacja zawodowa klas III 2012

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W ramach preorientacji zawodowej uczniowie klas trzecich dnia 8 stycznia bieżącego roku spotkali się z młodszym chorążym Rafałem Stasiakiem - pracownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, wykładowcą w Zakładzie Technik Interwencyjnych i Szkolenia Strzeleckiego. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak przebiega szkolenie pracowników więziennictwa i na czym polega praca służb więziennych. Spotkanie miało także charakter informacyjny z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

Pan Rafał Stasiak uczestniczył również w misji pokojowej ONZ w Syrii na wzgórzach Golan. W związku z tym opowiedział uczniom jakie zadania mają wojska ONZ i na czym polega służba w ich szeregach.

Powyższe informacje zostały bogato zilustrowane zdjęciami i materiałami filmowymi, zarówno z udziału w misji jak i obecnej pracy w więziennictwie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne mundury oraz odznaczenia zdobyte na misji.

Prezentacja wzbudziła wielkie zainteresowanie. Nadmienić należy, że Pan Rafał Stasiak jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Ociążu, a obecnie słuchaczem szkoły oficerskiej służb więziennych.


Elżbieta NowakGaleria Zdjęć