Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Poznajmy się ! Czyli spotkanie integracyjne klas pierwszych gimnazjum .

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W minione, środowe popołudnie 30 września 2015 roku odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych gimnazjum . Trzygodzinne spotkanie miało na celu przełamać onieśmielenie uczniów , zbudować między nimi zaufanie , doskonalić komunikację , rozwijać empatię i zrozumienie , a przede wszystkim wzajemnie się poznać .

Data integracji nie była przypadkowa , bowiem w tym dniu przypadał również Dzień Chłopca , który znalazł odzwierciedlenie w przygotowanym scenariuszu imprezy .

Integracja rozpoczęła się od spotkania uczniów , wychowawców i rodziców przy wspólnym stole , na którym znalazło się pyszne ciasto domowego wypieku , zimne napoje , kawa i herbata .

Kolejna część integracji przebiegała już na nowym ,wielofunkcyjnym boisku szkolnym , na którym odbyły się liczne konkurencje sportowe i sprawnościowe, przygotowane i przeprowadzone pod czujnym okiem Pani Danuty Orłowskiej – nauczycielki wychowania fizycznego . Odbył się zatem krótki mecz piłki nożnej dla chłopców , gra w dwa ognie dla dziewcząt i rodziców , a także inne konkurencje sportowe , np. przeciąganie liny czy przechodzenie pod liną.

Łącząc dwie okazje , dziewczęta z klas pierwszych przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki oraz krótki, pełen humoru program artystyczny , czyli pokaz mody i talentów .

Zwieńczeniem integracyjnego spotkania było wspólne, wieczorne ognisko i pieczenie kiełbasek .

Pogoda w tym dniu była naszym sprzymierzeńcem, dlatego wszystkie przygotowane atrakcje mogliśmy przeprowadzić na świeżym powietrzu .

Wzajemna integracja i poznawanie się uczniów to długofalowy proces . Kolejne spotkanie uczniów i wychowawców klas pierwszych planowane jest w listopadzie .

Nad przebiegiem zajęć czuwali wychowawcy klas pierwszych gimnazjum – Danuta Orłowska i Donata Walczak – Stawik .

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów , którzy pomogli przygotować integracyjną imprezę i zaszczycili nas swoją obecnością . Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie .

Donata Walczak – Stawik  Galeria Zdjęć