Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

      Pierwsza pomoc przychodzi do osoby poszkodowanej w pierwszej kolejności, jest niezwykle ważna i istotna dla życia ludzkiego. Umiejętności związane z wykonywaniem pomocy przedmedycznej powinny być dostępne dla wszystkich, również dla najmłodszych, dlatego w ramach działań profilaktycznych zorganizowano zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej.

     Dnia 29 i 31 stycznia, w środę i piątek, odwiedził naszą szkołę pan Mateusz Byzia – ratownik medyczny. Spotkania rozpoczynały się od prezentacji multimedialnej. Na 45-minutowych zajęciach dla każdej klasy (tj. I – VI) przekazał zainteresowanym i zaangażowanym uczniom wiadomości związane z pierwszą pomocą:- czym jest, jakie czynności zaliczają się do pomocy przedmedycznej. Nauczyliśmy się sprawdzać bezpieczeństwo, udrażniać drogi oddechowe, sprawdzać oddech, wykonywać telefon na pogotowie z uwzględnieniem rodzaju i kolejności przekazywanych podczas połączenia informacji oraz jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzieci same podchodziły do manekinów i korzystając z rękawiczek i gaz uczyły się poprawnie wykonywać RKO pod okiem specjalisty. Pod koniec zajęć nauczyliśmy się celów i zasad bandażowania ran. Dzieci zadawały pytania i odpowiadały trafnie na zadane, zgłaszały się, chętnie uczestniczyły w części praktycznej.

     Zajęcia bardzo spodobały się małym uczniom, a przez zabawę nauczyły się udzielać pierwszej pomocy, więc cel został osiągnięty.


Galeria Zdjęć