Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Tradycją szkoły stały się coroczne spotkania na Jasnej Górze w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II. W tegorocznym zjeździe uczestniczyli nie tylko uczniowie wraz z nauczycielami ale po raz pierwszy chętni rodzice. Na doroczne spotkanie modlitewne przybyło łącznie 17,5 tys. osób z 1200 szkół z całej Polski - z naszej szkoły 53 osoby. Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar, ponieważ w tym roku Rodzina Szkół im. Jana Pawła II obchodzi 15-lecie istnienia. Jasnogórskiemu spotkaniu towarzyszyły relikwie bł. Jana Pawła II.

O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem 398 pocztów sztandarowych. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im Jana Pawła II.

Kochani, wy jesteście szczęśliwcami, że możecie chodzić do Szkoły Jana Pawła II – powiedział witając zgromadzonych pod Szczytem o. Sebastian Matecki podprzeor Jasnej Góry – Jan Paweł II wam patronuje, to jest bardzo zobowiązujące. Pamiętajcie kochani, że to ma wywierać na nas bardzo duży wpływ. Jego nauka, Jego postawa, to, czego nas uczył przez całe swoje życie od dzieciństwa po ostatnie chwile przebywania tutaj na ziemi. I oto dzisiaj się modlimy, abyście tego ducha Jana Pawła II zdobywali w waszych szkołach, w waszych środowiskach”.

Po słowach powitania ks. prałat Jan Kubziński kustosz Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża. Podczas przekazania relikwii uczniowie odśpiewali hymn Rodziny Szkół JP II. „Jan Paweł II jest dla was wzorem, jak trzeba żyć, aby osiągnąć świętość, którą On osiągnął” – przypomniał uczniom ks. Jan Kabziński.

Na zakończenie Eucharystii został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej a także list do Ojca Świętego Franciszka. Jeden z uczniów przeczytał również modlitwę do bł. Jana Pawła II.


Po skończonej Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu aby pokłonić się Matce Bożej, oddając się jej w Matczyną opiekę.

Zebrała i opisała katechetka :

Sabina Stasiak

Galeria Zdjęć