Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Peregrynacja relikwii Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkół w Ociążu.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 6 lutego 2015 roku, delegacja Zespołu Szkół w Ociążu w osobach: dyrektor K. Kaźmierczak, wicedyrektor G. Kucharskiej, kat. S. Stasiak i przedstawicieli uczniów, odebrała z rąk pani dyrektor Zespołu Szkół w Lamkach relikwie Św. Jana Pawła II, które zostały przywiezione o godz.: 14.30 do kościoła p.w. Narodzenia N.M.P. w parafii Ociąż, gdzie były goszczone od 6 do 9 lutego 2015 r.      Powitanie relikwii przez ks. proboszcza Kan. R. Sobieraja i uroczyste wniesienie do świątyni nastąpiło w piątek podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00. Ponieważ relikwie peregrynują po szkołach tylko w dni robocze, dlatego mogliśmy nacieszyć się ich obecnością i adorowaniem w kościele przez dłuższy czas. Główne uroczystości szkolne odbyły się w poniedziałek. Mszę świętą odprawił o godz.8:00 proboszcz parafii ks. Kan. Rafał Sobieraj, następnie w orszaku uczniów i nauczycieli, dyrektor Zespołu Szkół w Ociążu pani  Katarzyna Kaźmierczak, przeniosła relikwie do szkoły, gdzie po powitaniu rozpoczęła się peregrynacja po klasach. W klasach przygotowano godne miejsce dla relikwii. Po wspólnej modlitwie w ciszy, każdy z uczniów mógł ich dotknąć. Chwila osobistego spotkania ze Świętym Janem Pawłem II w relikwii krwi, zostanie na długo w naszych sercach jako kolejna pielgrzymka Jana Pawła II. Wyrazili to podczas pożegnania uczniowie słowami:

,,Wdzięczni jesteśmy Bogu za to niezwykłe spotkanie , za Twoją obecność w murach naszej szkoły w relikwii Krwi. Teraz przed nami ważny sprawdzian wiary.”

Relikwie były również goszczone w sąsiadującym ze szkołą przedszkolu.
O godz. 13:00 nastąpiło uroczyste pożegnanie i przekazanie relikwii delegacji z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. Peregrynacja relikwii Krwi Świętego Jana Pawła II po szkołach i parafiach, wpisuje się w program obchodów Roku Świętego Jana Pawła II jak również przygotowania do Światowych Dni Młodzieży , które będą miały miejsce w Krakowie w 2016 roku

Galeria Zdjęć