Środa, 17.8.2022
Name days: Anita / Eliza / Jacek
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Parafiada 2015 Szkół Podstawowych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W upalny piątek 12 czerwca br. na boisku szkolnym w Nowych Skalmierzycach odbyła się II Parafiada Diecezji Kaliskiej Szkół Podstawowych. W sportowych zmaganiach brało udział 5 drużyn ze szkół: Kotowiecka, Ociąża, Nowych Skalmierzyc, Gostyczyny oraz Biskupic. Podczas parafiady dzieci brały udział w następujących konkurencjach: bieg przełajowy, skok w dal, skok wzwyż, szachy.

Najbardziej emocjonującą konkurencją było przeciąganie liny, w której zajęliśmy III miejsce.

   W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła w składzie: Hubert Paluszczak, Grzegorz Stasiak, Klaudia Kasprzak, Magdalena Włodarek, Jakub Grzyb, Natalia Lis, Aleksandra Gierz, Bartosz Marciniak, Mikołaj Szymczak, Wiktor Walczak, Kacper Kupijaj, Kacper Krawczyński, Mateusz Smolarek, Michał Stachowiak, Oliwia Kaczmarek zajęła II miejsce.

W klasyfikacjach indywidualnych uczniowie naszej szkoły zajęli:

I miejsce Grzegorz Stasiak w Biegu Przełajowym 

I miejsce Klaudia Kasprzak w Biegu Przełajowym

III miejsce Jakub Grzyb w Biegu Przełajowym

II miejsce Aleksandra Gierz w skoku w dal

III miejsce Natalia Lis w skoku w dal

I miejsce Hubert Paluszczak w skoku wzwyż

II miejsce Mateusz Smolarek w szachach indywidualnych

IV miejsce Kacper Krawczyński w szachach indywidualnych

III miejsce w przeciąganiu liny dla drużyny

W czasie zmagań sportowych odbył się konkurs plastyczny pt:„ Moja ulubiona dyscyplina sportowa”, w którym Aleksandra Gierz zajęła III miejsce.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Parafiada była nie tylko zmaganiem sportowym wśród uczniów, dostarczyła im także wiele emocji i radości ze zdobytych miejsc.

Wszystkim dziękuję za udział i zaangażowanie!!!

Opiekun drużyny: p. Kinga Jasińska.


Galeria Zdjęć