Środa, 28.9.2022
Name days: Bernardyna / Marek / Wacław
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Ogólnopolska Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015 pod hasłem: "Grajmy w jednej drużynie"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   „GRAJMY W JEDNEJ DRUŻYNIE” – pod takim hasłem przebiegł tegoroczny finał ogólnopolskiej kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach.

W dniu 28 maja br. na stadionie Miejsko – Gminnym rozegrano spartakiadę sportowo – rekreacyjną, której celem było propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integracji uczniów z różnych szkół.

Dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce rywalizowały w następujących konkurencjach: sprawnościowy tor przeszkód, skok wzwyż, sztafeta biegowa z zadaniem dodatkowym, „łowienie ryb”, „ bieg po wodę”, wieża z klocków Jenga.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: klasa I – Julia Łukasiewicz , klasa II – Wiktor Wasielewski, klasa III – Oliwia Wiertelak,  klasa IV – Bartosz Marciniak, klasa V – Oliwia Kaczmarek, klasa VI – Hubert Paluszczak, która zdobyła II miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, dyplom oraz statuetkę dla szkoły.

Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pt: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy przedstawiającej relacje międzyludzkie oparte na uniwersalnych wartościach i postawach. Technika wykonania pracy dowolna.

Każda szkoła również brała udział w konkursie recytatorsko – teatralnym. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i literatury oraz upowszechnienie kultury słowa żywego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Klaudia Kasprzak. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Dodatkową atrakcją była prezentacja i degustacja posiłków dla dzieci przygotowanych przez rady rodziców bądź lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Opiekun: pani Kinga Jasińska


 

Galeria Zdjęć