Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Ogólnopolska Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 pod hasłem: „Teraz Twój Czas”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

 „Teraz Twój Czas” – pod takim hasłem przebiegł tegoroczny finał ogólnopolskiej kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”, którego organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

W dniu 6 czerwca br. na stadionie Miejsko – Gminnym rozegrano spartakiadę sportowo – rekreacyjną, której celem było propagowanie wśród dzieci aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, doskonalenie sprawności fizycznej oraz integracji uczniów z różnych szkół.

Dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg sztafetowy, tor przeszkód na czas, rzut do celu, skoki na skakance, rzut piłką do tenisa ziemnego na odległość, strzały piłką na bramkę.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: klasa I – Wiktor Wasielewski, klasa II – Oliwia Wiertelak, klasa III – Karol Sudolski, klasa IV – Oliwia Kaczmarek, klasa V – Hubert Paluszczak, klasa VI – Aleksandra Maciak, która zdobyła V miejsce.

Następnie odbył się mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Nowych Skalmierzyc, w którym zagrały drużyny dziewcząt gimnazjum z Ociąża i Nowych Skalmierzyc. Po zaciętej walce wygrała drużyna dziewcząt Nowych Skalmierzyc z wynikiem 2:1.

Skład naszej drużyny: bramkarz: Katarzyna Stanek, Agata Kuzibura Aleksandra Kasprzak, Monika Bukowska, Julia Banasiak, Karolina Kubacka, Agnieszka Kubacka, Katarzyna Krawczyńska, Kinga Grzmil.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplom dla drużyny.

 

Odbył się również konkurs plastyczny, w którym uczniowie szkoły podstawowej mieli do wykonania pracę przedstawiającą sposób spędzania swojego wolnego czasu. Technika - klasy I-III: kredka lub wydzieranka, klasy IV-VI: ołówek lub farby.

Uczniowie gimnazjum mieli do wykonania ulotkę przedstawiającą ich wolny czas.

W konkursie wyróżnienie otrzymały:

I miejsce Zofia Witczak klasa I – szkoła podstawowa

Wyróżnienie - Weronika Walczak  klasa III a - gimnazjum

Dziewczęta dostały nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

Każda szkoła brała udział w prezentacji słowno – muzycznej lub teatralnej przedstawiającej sposób spędzania wolnego czasu.

W prezentacji naszej szkoły pokazano różnorodne formy aktywności ruchowej i umysłowej jak: rajdy, wyjazdy na zielone szkoły, wymiany międzynarodowe, turnieje sportowe, olimpiady, aktywne przerwy, koła taneczne, plastyczne, teatralne, naukowe, w których mogą uczestniczyć nasi uczniowie.

Pokazane formy pozwalają uczniom pożytecznie spędzać wolny czas

a także odkrywać i rozwijać swoje umiejętności i talenty.

W pokazie uczestniczyli: Pani Dyrektor Szkoły Katarzyna Kaźmierczak, nauczyciele: Kinga Jasińska, Danuta Orłowska, przewodniczący Rady Rodziców Pan Zbigniew Nowacki, uczennice Monika Bukowska – śpiew, Wiktoria Braun, Laura Orłowska, Paulina Krysztofowicz – taniec.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz statuetkę dla szkoły.

Dodatkową atrakcją była prezentacja i degustacja posiłków dla dzieci przygotowanych przez rady rodziców bądź lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Na zakończenie imprezy wystąpił młodzieżowy zespół z Ostrowskiego Centrum Kultury.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekunowie wyjazdu: pani Kinga Jasińska, pani Danuta Orłowska


Galeria Zdjęć