Wtorek, 5.12.2023
Name days: Bartosz / Norbert / Sabina
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Odwiedziny w Polsce 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zgodnie z złożeniami autorskiego programu „ Aktywne poznawanie przyjaciół w Europie”, na zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół w Ociążu Katarzyny Kaźmierczak, przyjechała z czterodniową wizytą z Berlina do Nowych Skalmierzyc dyrektor partnerskiej Szkoły Podstawowej St. Marien Ricarda Bielsky. Program odwiedzin był bardzo atrakcyjny i interesujący, ukierunkowany na aspekty realioznawcze , kulturowe i zawodowe naszego codziennego życia. I tak pierwszy dzień wizyty , a była to niedziela, upłynął pod znakiem zwiedzania stolicy Wielkopolski Poznania z jego urokliwą Starówką, smakowania polskich potraw i spaceru po mieście pełnym jesiennego słońca i ciepła. W drugim dniu pani dyrektor odwiedziła Zespół Szkół w Ociążu, gdzie bardzo szybko została rozpoznana i serdecznie przywitana przez uczniów biorących udział w wymianie międzynarodowej. Była zachwycona wyposażeniem szkoły ,jej wystrojem i nienaganną czystością, kolorowymi pełnymi zieleni klasami, a także jednolitym ubiorem szkolnym i kulturą uczniów. Wielki podziw wzbudził również niebagatelnych rozmiarów i pięknie zagospodarowany teren wokół szkoły z kilkoma boiskami oraz nowoczesne Publiczne Przedszkole w Ociążu, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie . Po obejrzeniu placówki, przystąpiono do opracowania w zespole polsko-niemieckim wspólnego projektu wymiany, która odbędzie się w marcu i czerwcu 2015 roku. W kolejnym dniu pani dyrektor została przyjęta przez panią Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenę Budzik. Spotkanie upłynęło we wspaniałej atmosferze, pełnej zrozumienia dla podejmowanych działań na rzecz dalszego rozwoju szkolnej współpracy międzynarodowej w naszej Gminie. Zachwycona pięknem naszego miasta, naszych szkół oraz polską gościnnością, Ricarda Bielski zakończyła wizytę w Nowych Skalmierzycach. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Wrocławia.

Galeria Zdjęć