Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Obchody Dnia Patrona 2012

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Obchody Dnia Patrona naszej szkoły, które przypadły 18 maja 2012 roku, rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną przez księdza Rafała Sobieraja.

Następnie odbyła się akademia poświęcona naszemu Patronowi. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Słowo wstępne wygłosiła Pani Wicedyrektor Grażyna Kucharska, witając szacownych gości, a następnie wręczając grawertony „przyjaciołom naszej szkoły”: Pani Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenie Budzik, Państwu Annie i Kazimierzowi Nowackim ( Ociąż), Firmie Lazur z Nowych Skalmierzyc, Firmie Farmer z Fabianowa, Firmie COM 40 z Ociąża, Państwu Józefowi i Teresie Otwiaskom ( Młyny zbożowe z Ostrowa Wielkopolskiego), Firmie Vitapol ( Piątek Wielki) oraz Firmie Mitex Meble z Kępna.

W dalszej części uroczystości zaprezentowany został montaż muzyczno-słowny, pt. „Nie lękajcie się, …, wiara jest źródłem naszej radości” przygotowany przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Agnieszki Woźniak. Oprawę muzyczną opracowała pani Aneta Grzelaczyk, natomiast scenografię pani Karolina Nowakowska.

Po części artystycznej głos zabrała ponownie pani Wicedyrektor Grażyna Kucharska oraz Wiceburmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pan Zdzisław Mielczarek, składając życzenia całej społeczności szkolnej z okazji obchodzonego święta. Na zakończenie obchodów Dnia Patrona chór odśpiewał hymn szkoły.

Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla zaproszonych gości oraz wszystkich pracowników szkoły, natomiast uczniowie zostali obdarowani tabliczkami czekolady przez Radę Rodziców. 

Galeria Zdjęć