Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Gimnazjum w Ociążu

U nas się dzieje…

04 grudnia br. dziewczęta Gimnazjum rozegrały Turniej o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej.

Piłka siatkowa obok piłki ręcznej jest ulubioną dyscypliną dziewcząt w naszej szkole, dlatego corocznie staramy się rozgrywać Turnieje Wewnątrzszkolne, popularyzując tą grę. Tym razem zorganizowaliśmy rozgrywki w okresie zimowym. Gimnazjalistki wystawiły cztery ośmioosobowe drużyny. Zasady doboru zawodniczek były dowolne. Można było stworzyć reprezentację klasy, bądź też drużynę mieszaną ( zawodniczki z różnych klas). Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15pkt. Młodzież zaangażowana w organizację zawodów pełniła różne funkcje: zawodników, sędziów i kibiców. Zadbano również o odpowiednią oprawę muzyczną i nagłośnienie na sali, wszyscy mogli na bieżąco śledzić wyniki meczów zapisywane na tablicy. Poszczególne mecze budziły wiele emocji, uczniowie kibicowali swoim klasowym koleżankom. Na wyróżnienie zasłużyła reprezentacja kl. Ib , która walczyła punkt za punkt ze starszymi klasami.

Wyniki turnieju są następujące:

I miejsce zdobyła drużyna kl. IIIb w składzie: Wiktoria Braun, Katarzyna Krawczyńska, Paulina Krysztfowicz, Laura Orłowska, Magdalena Stodolna, Joanna Kołodziejczyk, Marta Wiertelak

II miejsce wywalczyła kl. IIb, a III miejscekl. I b

Gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w formie słodkości dla naszych zawodniczek . Turniej przeprowadziła i zorganizowała pani Danuta Orłowska.

Galeria Zdjęć