Saturday, 24.2.2024
Name days: Marek / Bogusz / Maciej

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Gimnazjum w Ociążu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Co to był za Turniej…

07 grudnia br. dziewczęta Gimnazjum rozegrały Turniej o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej.

Już drugi raz w okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy Wewnątrzszkolny Turniej w piłkę siatkową. Piłka siatkowa obok piłki ręcznej jest ulubioną dyscypliną dziewcząt w naszej szkole, dlatego coraz więcej zespołów zgłasza się do zawodów. Gimnazjalistki wystawiły sześć ośmioosobowych drużyn- reprezentacji poszczególnych klas. Ze względu na dużą ilość drużyn turniej rozgrywany był w dwóch grupach, 4 grudnia dziewczęta losowały grupy. Już samo to wydarzenie budziło wiele emocji i tak wszystkie klasy a wybrały grupę „B”, a klasy b wylosowały grupę „A”. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, następnie zwycięzcy grup walczyli o I – II msc., a zespoły drugie w grupie o III- IV. Młodzież zaangażowana w organizację zawodów pełniła różne funkcje: zawodników, sędziów i kibiców. Zadbano również o odpowiednią oprawę muzyczną i nagłośnienie, wystrój  na sali, plakaty. Wszyscy mogli na bieżąco śledzić wyniki meczów zapisywane na tablicy. Poszczególne mecze budziły wiele emocji, uczniowie kibicowali swoim klasowym koleżankom.

Podczas trwania zawodów we wspaniałej atmosferze i przy dobrej zabawie osiągnęliśmy zamierzone cele: popularyzacja gry w siatkówkę, współdziałanie w grupie, integracja klas, gra fair play, właściwe kibicowanie, wyłonienie mistrza szkoły.

Wyniki turnieju są następujące:

I miejsce zdobyła drużyna kl. IIIb w składzie: Kałużna Pamela, Neuman Maria, Orzechowska Angelika, Urban Agnieszka, Kaźmierczak Jessika, Banasiak Julia, Lis Katarzyna, Głowacka Wiktoria, Stanek Katarzyna.

II miejsce wywalczyła kl. IIa, a III miejscekl. II b, IV miejsce – kl.IIIa, V miejsce kl.Ib, VI miejsce - zajęła kl. Ia.

Gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.   Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w formie słodkości dla naszych zawodniczek. Turniej przeprowadziła i zorganizowała pani  Danuta Orłowska.


Galeria Zdjęć