Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Między słowami. Przygoda z lekturą.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    10 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Znajomości Lektur, w którym wzięli udział reprezentanci naszej szkoły z klas I-III: Wiktor Wasielewski z kl.I, Gabriela Król z kl. II i Julia Nowacka z kl.III. Nasza drużyna zajęła III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

    Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Rozgrywki przebiegały w dwóch etapach. Pierwszy z nich był indywidualny, podczas którego zawodnicy rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące znajomości lektur, wiedzy polonistyczno-przyrodniczej, słownictwa anglojęzycznego oraz tworzyli wypowiedź pisemną. Następnie reprezentacje wykonywały grupowo pracę plastyczną na podstawie wysłuchanego wiersza.

    Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i z uśmiechem na buzi powrócili do swojej szkoły.  

Galeria Zdjęć