Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Młodzi empirycy 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Gimnazjaliści w Pracowni Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

1O kwietnia 2014r uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Pracowni Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Młodzi empirycy – praca badawcza naszą pasją”. Podczas zajęć gimnazjaliści przeprowadzali samodzielnie ciekawe doświadczenia oraz brali udział w pokazach, np: rozdzielali mieszaniny na składniki, badali reaktywność matali, określali właściwości utleniające manganianu (VII) w zależności od środowiska, przeprowadzali reakcje alkoholi jedno i wielowodorotlenowych z wodorotlenkiem miedzi (II) oraz wykrywali glukozę w próbie Tollensa i Trommera. Jak zawsze największą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń w laboratorium uniwersyteckim oraz spotkanie z wykładowcami, którzy inspirują i zachęcają młodzież do nauki chemii i fizyki.

W przyszłym roku szkolnym nasi gimnazjaliści również będzie uczestniczyć w podobnych zajęciach, które w dużym stopniu ułatwiają zdobywanie nowych doświadczeń i pogłębiają zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi. 


Galeria Zdjęć