Sunday, 2.10.2022
Name days: Aleksander / Sława / Teofil
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Lekcje z Filharmonią

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Już od najmłodszych lat pragniemy uczyć dzieci obcowania z muzyką klasyczną, dlatego organizujemy w Szkole Podstawowej „Lekcje z Filharmonią”, które są niezwykłymi zajęciami z muzyki. Także w tym roku szkolnym 2014/2015, rozpoczęliśmy spotkania z muzykami Filharmonii Kaliskiej, zorganizowane przez p. wicedyrektor Grażynę Kucharską.          

   Dzieci w świat muzyki klasycznej wprowadzane są z humorem, przy czym anegdoty przemycają fakty z życia wielkich kompozytorów. Program lekcji obejmuje prawdziwe przeboje muzyki klasycznej, fragmenty symfonii, uwertur, arie operowe i operetkowe, piosenki musicalowe, muzykę filmową, jazzową i popularną. Artyści zapewniają wysoki poziom muzycznej prezentacji, dostosowując prelekcje do wieku młodego odbiorcy. Dużym atutem tych muzycznych spotkań są koncertujące zespoły kameralne, soliści oraz bogaty i ciekawy repertuar.

Dzięki  tym  zajęciom dzieci uczą się rozpoznawać instrumenty, słuchać ich brzmienia, a także pogłębiają wiedzę w zakresie nowych terminów muzycznych. Repertuar przeplatany jest  zagadkami muzycznymi.  

Tematy zajęć w tym roku szkolnym to:

  • „po prostu…MUZYKA” (fortepian, soliści),
  • „zimowe SMYCZKOWE pejzaże” (kwartet smyczkowy, muzyka filmowa, solistka),
  • „w blasku BLASZANYCH nut” (zespół instrumentów dętych blaszanych),
  • „ale JAZZ…y!” ( zespół jazzowy, vocal).

Galeria Zdjęć